• ۱۴۰۰/۱۰/۲۸،‏ ۱۹:۳۵
  • ۴۶
هشت جلسه، دوشنبه و جمعه‌ها، بهمن ۱۴۰۰

شاید آسمان شب بزرگ‌ترین صحنه‌ در برابر دیدگان بشر، از کهن‌ترین سال‌های موجودیتش بوده که با جلوه‌گری و به‌رخ‌کشیدن عظمت هرشبه خود، کنجکاوی این موجود هوشمند را برانگیخته و او را برای یافتن پاسخ سوالات بیشمار به چالش می‌کشیده است. همین امر باعث شده انسان‌ها از هزاران سال قبل، نگاه ویژه‌ای به آسمان داشته باشند و به‌تدریج با مشاهده دقیق اجرام آسمانی، در صدد کشف اسرار کیهان برآیند. در این میان، ساخت ابزارهای رصدی کمک شایانی به تسریع فرآیند پیشرفت علم کیهان‌شناسی و نجوم کرده است.

دوره آنلاین تلسکوپ‌ها و ابزارهای رصدی در بهمن ۱۴۰۰ و طی هشت جلسه برگزار می‌شود. جلسات این دوره روز‌های دوشنبه (ساعت ۱۹ تا ۲۰:۳۰) و جمعه (ساعت ۱۸ تا ۱۹:۳۰) خواهد بود و کلاس‌ها از دوشنبه ۴ بهمن آغاز می‌شود. همچنین شرکت کنندگان دوره در یک گروه تلگرامی و واتس‌اپ عضو خواهند شد و لینک دوره در اختیار آن‌ها قرار می‌گیرد. همچنین ویدیو‌های هر جلسه و فایل‌های ارائه، بعد از هرجلسه در این گروه به اشتراک گذاشته خواهد شد و دانش‌پذیران می‌توانند سوالات خود را در این گروه نیز بپرسند.

در دوره آنلاین تلسکوپ‌ها و ابزارهای رصدی، پس از آشنایی اجمالی با ابزارهای رصدی باستانی، به سراغ تلسکوپ‌ها ـ به‌عنوان مهم‌ترین و تأثیرگذارترین ابزار بشر برای شناخت کیهان ـ می‌رویم؛ با انواع تلسکوپ‌ها و طراحی‌های اپتیکی آشنا شده، و با شناخت شاخصه‌های اصلی تلسکوپ‌ها به این پرسش پاسخ می‌دهیم که چه تلسکوپی می‌تواند بهترین گزینه برای خرید باشد؟ سپس درمورد رصدخانه‌ها و تلسکوپ‌های بزرگ امروزی و فناوری‌های پیشرفته بکار رفته در آن‌ها به زبان ساده صحبت خواهیم کرد. در ادامه به دو تکنیک اصلی نجوم رصدی، یعنی فتومتری و طیف‌سنجی، و چگونگی به‌کارگیری آن‌ها برای مطالعه آسمان می‌پردازیم. در پایان دوره نیز با اصول پیمایش آسمان در یک شب رصدی و روش نقشه‌خوانی و استفاده از نرم‌افزارهای نجومی آشنا خواهیم شد.

برای شرکت در این دوره آنلاین، تنها داشتن دانش مقدماتی در زمینه فیزیک (در حد فیزیک دبیرستانی) کافی است و «مفاهیم» با زبانی ساده و بدون پرداختن به محاسبات فنی ارائه خواهند شد.

شرکت / ثبت نام در دوره آنلاین تلسکوپ‌ها و ابزارهای رصدی

هزینه این دوره ۲۴۰ هزار تومان و مهلت ثبت نام تا روز جمعه ۱ بهمن است. 

برای ثبت نام کلیک کنید

حداکثر ۲۴ ساعت پس از ثبت نام از طریق لینک بالا، برای تکمیل اطلاعات و شروع دوره با شما تماس می‌گیریم.

شماره تماس برای کسب اطلاعات بیشتر (واتس‌اپ یا تلگرام): 09379111500

همه نظرها (۰)

هیچ کس هنوز نظری ارسال نکرده