ماموریت تاریخی فضاپیمای کاسینی به پایان رسید

  • زمان : ۱۳۹۶/۶/۲۵ ه‍.ش.،‏ ۱۱:۰۹
  • نمایش : ۳۱۱ دفعه
  • موضوع : اخبار سایت
دیروز یکی از دوره های هیجان انگیز در اکتشافات فضایی به پایان رسید. فضاپیمای کاسینی پس از ۱۳ سال فعالیت در مدار سیاره، با شیرجه در جو زحل به بخشی از آن تبدیل شد.

مدیر اجرایی ماموریت علمی ناسا در واشنگتن گفت: این فصل آخر یک ماموریت گفت انگیز بود، اما همچنان می تواند یک آغاز جدید باشد. با کشف دنیا های اقیانوسی در تیتان و انسلادوس توسط کاسینی، دیدگاه ما در جستجوی مکان های قابل سکونت در منظومه شمسی تغییر کرد

آخرین اطلاعات دریافتی از طیف سنج، نشان می دهد که کاسینی ماموریت نهایی خود را با موفقیت طی کرده. آخرین سیگنال در ساعت 7:55 قبل از ظهر به وقت EDT (4:55 قبل از ظهر به وقت PDT یا 16:25 بعد از ظهر به وقت تهران) به زمین رسید.

با پایان این ماموریت اطلاعات ارزشمند زیادی بدست آمد که به ماموریت های آینده کمک می کند.

کاسینی در ماموریت «پایان بزرگ» ۲۲ مدار و ۲۲ شیرجه بین زحل و حلقه های آن را طی کرد و در نهایت در جو آن شیرجه زد.

همان طور که پیش بینی شده بود، آخرین داده های ابزار های علمی کاسینی به زمین رسیده است. طی هفته های آینده دانشمندان به بررسی و آنالیز داده ها خواهند پرداخت تا اطلاعات جدید از شکل گیری و تکامل سیاره بدست آید.


این تصویر مادون قرمز از کاسینی مکانی را نشان می دهد که فضاپیما از آنجا وارد جو سیاره شده است.

فضاپیمای کاسینی در سال ۱۹۹۷ از ایستگاه کیپ کارناوال به فضا پرتاب شد و در سال ۲۰۰۴ به مدار زحل رسید. این فضاپیما اطلاعات مهمی را درباره زحل، اقمار و حلقه های آن بدست آورد و دید ما را نسبت به دنیای این غول گاز تغییر داد. کاسینی در ۱۵ سپتامبر ۲۰۱۷ در جو سیاره زحل شیرجه زد و مانند یک شهاب سوخت.

همه نظرها (۰)

هیچ کس هنوز نظری ارسال نکرده